Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 29 липня 2021
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2021/07/29/biblioteka-zaproshue-na-zustrich-z-likarem-epidemiologom.htm
новини, 29 липня 2021

Бібліотека запрошує на зустріч з лікарем-епідеміологом


30 липня головна бібліотека Кропивницького та області запрошує на зустріч з лікарем-епідеміологом вищої категорії Наталією Дяченко. 


Спілкування з фахівчинею проходитиме в рамках проєкту «Академія здоров’я», започаткованого бібліотекою спільно з обласним центром контролю та профілактики хвороб МОЗУ.


Мова йтиме про групу дуже розповсюджених небезпечних захворювань, які вражають печінку – вірусні гепатити. 


Існує п’ять основних типів вірусів гепатиту: А, В, С, D і Е, а ще F, G, SEN і TTV. Усі вони спричиняють захворювання печінки, проте В і С є однією з головних причин цирозу та раку печінки. Відомо, що гепатит починається поступово, протікає без симптомів і не проявляється тривалий час, за що його називають «лагідним вбивцею».


Віруси гепатиту вважаються одним з основних факторів ризику для здоров’я людства. За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, гепатит С реєструється в Україні з 2003 р. Згідно з аналітичними даними ЦГЗ за 2018 рік, найвищі середні багаторічні показники захворюваності на ГГС у 2003- 2012 рр. реєструвались саме у Кіровоградській та ще кількох областях. Навряд ситуація докорінно змінилася. 


Із 2014 року в Україні офіційно визнано епідемію гепатитів В і С.


Про особливості, шляхи зараження та передачі, лікування та профілактику гепатиту С можна буде дізнатися, завітавши 30 липня о 13.00 у відділ з питань медицини та охорони здоров’я ОУНБ імені Дмитра Чижевського. 


1066Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: