Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: суспільство
Автор: biz.nv.ua
Дата: 1 червня 2023
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/society/2023/06/01/zrostannja-tarifiv-scho-vidomo-pro-pidvischennja-tsini-na-vodu-ta-gaz-z-1-chervnja-.htm
суспільство, 1 червня 2023

Зростання тарифів: що відомо про підвищення ціни на воду та газ з 1 червня?

biz.nv.ua


З 1 червня в Україні підняли тариф на електроенергію для населення. Розповідаємо, що буде влітку з цінами за водопостачання та газ для побутових споживачів.


Тарифи на холодну воду та водовідведення в Україні можуть підвищитись. Про це раніше повідомляли у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).


Відомо, що у великих містах вартість послуг може зрости в середньому на 30%.


У НКРЕКП заявили, що зростання тарифів є не лише вимогою законодавства, а й «терміновою необхідністю». У невеликих населених пунктах вода дорожчає ще з кінця 2022 року, натомість тарифи у великих містах залишаються без змін.


Вартість послуг на подачу води у різних регіонах України відрізняється. Тарифи залежать не тільки від обсягів споживання, а й від кількості споживачів конкретного водоканалу (що більше — тим дешевше) та особливостей надання послуг (джерело водопостачання, інфраструктура).


Зокрема, Київводоканал з 1 січня 2023 року тариф на водопостачання підвищив до 15,68 гривень за куб, на водовідведення — до 13,92 гривень за куб.


Тарифи на газ наразі «завмерли» до травня 2024 року


У червні вартість кубометра газу для населення від 12-и різних постачальників коливатиметься від 7,70 до 9,99 грн.


Варто зазначити, що вартість газу порівняно з минулими місяцями не змінилася. У сімох постачальників ціна нижча за 8 грн, ще у 5 — вища.


Нагадаємо, що більшість (близько 98%) українських побутових споживачів газу є клієнтами Газопостачальної компанії Нафтогаз України. Це 12,4 мільйонів українських домогосподарств, які купують паливо за гарантованою ціною 7,96 грн за кубометр.


30 квітня минув термін дії попередніх довгострокових контрактів на постачання газу побутовим споживачам. А вже 1 травня газопостачальні компанії продовжили свої річні тарифні пропозиції на наступні 12 місяців — до 1 травня 2024 року включно.


Також нагадаємо, що в Україні діє мораторій на підвищення цін для населення на комунальні послуги під час воєнного стану і 6 місяців після нього.


biz.nv.ua


1296Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: