Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: суспільство
Автор: НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області
Дата: 8 липня 2019
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/society/2019/07/08/protipozhezhne-vihovannja-maljukiv.htm
суспільство, 8 липня 2019

Протипожежне виховання малюків

НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області


Недотриманням правил використання вогню, електропобутових приладів, газу батьки можуть звести нанівець усю виховну роботу, яку проводять з дітьми в дитячому садку. Трапляються випадки, коли самі батьки перетворюють вогонь на предмет розваг: щоб заспокоїти дитину, коли вона плаче, запалюють сірники і дають дитині їх гасити. Дитину приваблює яскраве полум’я. Небезпечну звичку гратись з вогнем формує часте повторення подібних дій. 


Пожежі найчастіше виникають у приміщеннях, в яких діти виконують різні роботи або організовують ігри з використанням різних джерел вогню. Це можуть бути житлові приміщення, підвали, горища, садові хатинки, ліс, парки тощо. Розмовляючи з власними дітьми, батькам слід наводити приклади пожеж, що виникли через дітей. Зверніть увагу на те, що найбільша кількість пожеж припадає на літо. Дуже часто (особливо в сільській місцевості) вони трапляються через дітей, які приїхали з родичами відпочивати. 


Дорослі недостатньо уваги приділяють бесідам із дітьми або зводять свою виховну роботу до заборон, які малюк легко порушує. Частіше обговорюйте з дитиною можливі небезпечні ситуації, розповідайте про випадки з особистого життя, але не лякайте малюка. Розмовляйте так, щоб він усвідомив правила безпечної поведінки і спокійно їх дотримувався. Знаючи про можливі наслідки, дитина буде обережнішою. Навчіть її правильно викликати рятувальників, кликати по допомогу. Наголосіть на тому, що у випадку пожежі ховатись у дальніх кутках квартири або будинку не можна. На випадок екстремальної ситуації необхідно навчати дітей поводитися відповідно до певних правил. Батькам необхідно розуміти, що протипожежне виховання має бути спрямоване на здобуття навичок розумного використання небезпечних предметів, передбачення виникнення пожежі. 


Останнім часом телевізор або комп’ютер замінюють дітям майже всі розваги. Телевізор є одним з побутових електроприладів підвищеної пожежонебезпечності. Не залишайте дітей наодинці з увімкненим телевізором. Він є ненадійною «нянькою». Не дозволяйте дитині вмикати телевізор, коли ви відсутні вдома. Поміркуйте, як не допускати використання дітьми телевізора, незважаючи на вашу заборону. Вчіть дитину правилам використання даного приладу.


Але навіть не всі дорослі пам’ятають про правила його експлуатації. Телевізор не слід вмонтовувати в меблеву стіну, розташовувати дуже близько до батареї центрального опалення, печі або поруч з електронагрівальними приладами. Телевізор не повинен торкатися штор, адже саме це спричиняє швидке поширення пожежі в разі загоряння приладу. Коли ви вимикаєте телевізор, то не забувайте вийняти штепсель з розетки. Якщо електромережа у вашій місцевості має перепади напруги, то використовуйте стабілізатор. Помітивши технічні негаразди в роботі телевізора, не намагайтеся ліквідовувати їх самостійно, скористайтесь послугами телемайстра. Якщо під час перегляду телепередач відбулося загорання, то негайно вимкніть телевізор із мережі, накрийте щільною вологою тканиною, якщо не вдалося загасити вогонь, зателефонуйте «101».779Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: