Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 25 листопада 2021
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2021/11/25/u-kropivnitskomu-vidkrilasja-virtualna-vistavka-kartin-sergija-shapovalova.htm
новини, 25 листопада 2021

У Кропивницькому відкрилася віртуальна виставка картин Сергія Шаповалова


У бібліотеці Чижевського відкрилася віртуальна виставка картин  «Душа переливається у колір» відомого далеко за межами Кропивницького, Кіровоградщини та України художника Сергія Шаповалова.  Проєкт є даниною пам’яті талановитого митця, заслуженого художника України.


1943-2021. А між цими датами – прекрасний, яскравий, різнобарвний і життєдайний світ полотен Сергія Гавриловича. Майстер працював у різних жанрах, найулюбленішими були натюрморт, особливо квіти, та пейзаж. 


Бібліотека Чижевського має колекцію полотен Сергія Шаповалова. На початку 1990-х вони були спеціально придбані для нового бібліотечного відділу – рідкісної книги та краєзнавства. Це міські пейзажі, і вони особливі за настроєм: на них ви не знайдете багатоповерхівок, доріг, заповнених машинами, не відчуєте міської метушні. На них – тихе, неспішне провінційне містечко.


«Це не просто урбаністичні чи архітектурні пейзажі, хоча написані вони документально точно з тонким відчуттям архітектурних особливостей зображуваних об’єктів. Шаповалов чудово уміє виявити стан природи, передати настрій, свою любов до рідного міста. Занурюючись у споглядання цих картин, у гру світла і тіні, гармонійні переходи кольору, в огортаюче об’єкти повітряне середовище, ми захоплено відкривали, що наш Єлисаветград – гарне місто», - писав Володимир Босько в одній з місцевих газет. 


Подивитись віртуальну виставку можна за посиланням https://library.kr.ua/virtual-art/shapovalov/ .


985Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: