Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 28 жовтня 2021
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2021/10/28/u-kropivnitskomu-nagadali-pro-nebezpechnist-skazu-foto-.htm
новини, 28 жовтня 2021

У Кропивницькому нагадали про небезпечність сказу (ФОТО)


Цього року на Кіровоградщині зафіксували 36 випадків захворювання тварин на сказ. Про це під час чергового засідання Школи досвідченого споживача в ОУНБ імені Дмитра Чижевського розповіли фахівці Держпродспоживслужби в області.


Мова йшла про те, як домашні тварини можуть заразитися сказом; що потрібно знати власникам, щоб захистити себе і чотирилапих; як і де можна зробити щеплення від сказу; чи становлять загрозу безпритульні тварини, які бігають містом; що говорить законодавство про відповідальність власників тварин. 


За словами завідувача дільничної лікарні держветмедицини Фортечного району Павла Кожушка, сказ вкрай небезпечне гостре вірусне захворювання, яке вражає центральну нервову систему не тільки домашніх тварин, а й людей. Хвороба відома людині з давніх часів: видатний давньоримський науковець Авл Корнелій Цельс досліджував цю хворобу ще у І ст. до н.е. та дав їй назву – гідрофобія. 


Головний спеціаліст відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби в області Роман Малашин наголосив, що обов’язково треба щепити домашніх улюбленців від інфекційних хвороб щорічно. Навіть якщо кішка взагалі не виходить з дому, все одно існує небезпека зараження, що засвідчують реальні випадки. Лікування цієї хвороби немає, вірус дуже патогенний, заразитися можна не тільки через укус, а й виділення тварини (слину, мочу). Єдиний спосіб профілактики – це щеплення.


Вакцинація  проводиться безкоштовно в державних ветеринарних клініках. Лікар оформлює тварині ветпаспорт і робить відмітку. Термін вакцинації залежить від використаної вакцини, але не може перевищувати 1 рік. Фахівці 


Подивитись зустріч можна на бібліотечній facebook-сторінці за посиланням https://www.facebook.com/ounb.kirovohrad/videos/406579747854722 або на YouTube https://www.youtube.com/watch?v=1DC8LxuJxxM .

   

1933Перегляда
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: