Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: фотогалерея
Автор: Анна Недлінська, старший науковий співробітник відділу науково-просвітницької роботи КЗ «Музею мистецтв Кіровоградської обласної ради»
Дата: 6 листопада 2023
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/photo/2023/11/06/-osinnii-vernisazh-2023-.htm
фотогалерея, 6 листопада 2023

«Осінній вернісаж - 2023»

Анна Недлінська, старший науковий співробітник відділу науково-просвітницької роботи КЗ «Музею мистецтв Кіровоградської обласної ради»


Створити маленький шедевр своїми руками може кожен. Ми у цьому абсолютно впевнені, адже і діти, і дорослі можуть майстерно втілювати свої творчі фантазії, якщо їм вміло допомагати у художніх пошуках. Вони готові творити та ділитись розмаїттям свого мистецтва із вами!


2 листопада 2023 року арт-простір «Сова» святкує  свій сьомий  день народження й з цієї нагоди презентує в Музеї мистецтв виставку художніх робіт своїх талановитих художників «Осінній вернісаж – 2023». 


Арт-простір «Сова» – це особливе місце, у якому діти та дорослі мають можливість творити легко і натхненно без обмежень нудною навчальною програмою, реалізувати свої мрії та опанувати будь-яку нову мистецьку техніку. В ньому навчають малювати всіх, незалежно від віку та рівня набутих навичок, вірять, що малювати вміє кожен, просто не всі про це знають. Тут надихають і дають можливість творити, а не сліпо копіювати шаблони, цінують та плекають творчість у всьому, навчають та спонукають до власних творчих пошуків. Заняття відбуваються за авторськими програмами та методиками                   з індивідуальним підходом до кожного вихованця.


Засновницею та керівницею арт-простору «Сова» є педагогиня                              із багаторічним  стажем, відома у місті Кропивницькому художниця, майстриня декоративного мистецтва, членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва України Тетяна Стороженко. Також пані Тетяна являється лауреаткою стипендії Президента України для молодих майстрів народного мистецтва у 2012 та 2013 роках. Арт-простір «Сова» має найкращу команду педагогів, закоханих у свою справу та учнів. 


Студії вже 7 років, але «Сова» постійно розвивається в абсолютно різних напрямках. Мистецький простір організовує різноманітні творчі акції, конкурси, проводить відкриття виставок у музеях та галереях міста. За час роботи студію відвідало понад 10 000 вихованців, серед них є багато переможців Міжнародних, Всеукраїнських та місцевих конкурсів образотворчого мистецтва. Зокрема, у квітні 2019 року «сови» долучились                     до Х Великоднього Благодійного Аукціону, вихованці надали свою колективну роботу «Літній ранок» (2018), яка зараз  знаходиться  в  міській лікарні швидкої медичної допомоги. У вересні  2020 року в художньо-меморіальному  музеї              О. Осмьоркіна було відкрито виставку пленерних робіт до Дня міста «Портрет міста: архітектурні перлини Якова Паученка», а в жовтні вісім вихованців студії стали переможцями художнього конкурсу «Молодіжна палітра – 2020»  імені Леоніда Бондаря. Також арт-простір «Сова» постійно приймає участь                   у заходах  Музею мистецтв, проводить цікаві майстер-класи під час традиційної  «Ночі музеїв».


Найменші дітлахи  3-6 років полюбляють веселі інтерактивні заняття                      з розвитку уяви й творчого мислення. Граючись, вони з легкістю опановують усі основи образотворчого мистецтва: від назв кольорів і фігур - до сучасних художніх прийомів з живопису, композиції, ліплення та паперопластики.


Для юних художників від 7-ми років проводяться студійні заняття                          з класичного живопису, композиції та скульптури.


Дорослі та підлітки на майстерках опановують різні сучасні техніки живопису – акварельні скетчінги, олійний та акриловий живопис, створюють інтер’єрний декор, займаються вітражним розписом та розписом на тканині. Також є можливість навчання академічному малюнку й живопису та підготовки абітурієнтів до вступу у ВНЗ.


Підлітки із захопленням вивчають курс «Вчимося малювати аніме», який  став дуже популярним. На таких заняттях діти знайомляться із секретами створення персонажів аніме, вчаться анатомічно правильно малювати тіло людини, обличчя, кисті рук, стопи, одяг і середовище, в якому вони перебувають.


Арт-простір «Сова» об’єднує родини через спільну працю батьків і дітей, навчає розвивати своїх дітей творчо й прислухатися до їхніх бажань. 


На виставці можна побачити різноманітних казкових персонажів, грайливих песиків, собачок, зайченят, єнотів, тигренят, ведмедиків та лисичок, соковиті натюрморти, яскраві пейзажі, барвистих пташок та жителів підводного царства, архітектурні споруди нашого міста та космічні кораблі, роботи в стилі «аніме». Напрямок патріотичної тематики представлений зображеннями дівчаток в українському вбранні, гусей у вишиванках, популярним персонажем «Пес Патрон», соняхами та калиною. Цього року студія представляє 193 творчі роботи  своїх вихованців віком від 3 до 99 років.


До фондового зібрання Музею мистецтв керівниця арт-простору пані Тетяна Стороженко передала гуашеві малюнки Олександри Литвин                 «Їжачки» (2019), Олександри Ковальової «Хамелеон» (2023) та Дар’ї Сіденко «Квітка зацвіла» (2020).


Вітаємо «Сову» з Днем народження! Щиро бажаємо арт-простору подальших творчих здобутків, насичених та цікавих  заходів, допитливих учнів, сміливо підкорювати нові вершини та зберігати свою яскраву мистецьку індивідуальність! За традицією на день народження готують подарунки, тож від студії на вихованців чекали святкові  сюрпризи - привітання, презенти                  та ігрова програма для діток за участі аніматорів від студії «Кікі Party».750Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: