Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: культура
Автор: Тетяна Костенко – старший науковий співробітник відділу Музею мистецтв – картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна»
Дата: 9 листопада 2021
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/culture/2021/11/09/-palitra-tvorchosti-.htm
культура, 9 листопада 2021

«Палітра творчості»

Тетяна Костенко – старший науковий співробітник відділу Музею мистецтв – картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна»


9 листопада 2021 року в Музеї мистецтв розгорнуто експозицію художніх творів Анатолія Єгоровича Сузюмова (1941-2017) «Палітра творчості» до 80-річчя з дня народження. 


Художник народився у м.Чирчик Ташкентської області в Узбекистані 9 листопада 1941 року. Його дитячі та юнацькі роки пройшли у м. Саратові.  З 1960 по 1963 роки служив у лавах Радянської армії. Так він вперше побував у Кіровограді (нині Кропивницький), адже після закінчення сержантської школи у Пензі його розподілили до військової частини в тоді ще далеке для нього місто в центрі України.


З 1964 по 1968 рік навчався в Саратовському художньому училищі.                         З 1969 по 1970 рік працював у відділі естетики на підприємстві радіоелектроніки м. Саратова. Після отримання диплома засвоював знання на практиці в районних будинках культури, оформлюючи їх, а також дошки пошани, плакати, транспаранти.


У 1971-1972 роках проживав і працював в Узбекистані та Казахстані.  У 1972 році працював завідуючим художньої майстерні в м. Аткарську Саратовської області. З 1973 по 1983 рік працював в художньо-виробничих майстернях міста Кіровограда. У вільний час брав етюдник і йшов у свої творчі мандри. Під пензлі художника потрапляли вулиці міста, парки провулки, мости, машини… Він любив працювати з натури, хоча одночасно створив чимало ліричних та фантастичних робіт.


Працював художник у техніці акварелі, писав олією і олівцем, темперою і пастеллю. Пейзаж та натюрморт – провідні жанри в творчості Анатолія Сузюмова. В його творчому доробку портрети, пейзажі, натюрморти, тематичні картини, які часто є символічними. У Анатолія Єгоровича було багато виставок. Одна із них спільна з рідним братом Валерієм Сузюмовим відбулася у художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна в якому теж зберігаються та експонуються роботи художника. Неодноразово роботи експонувались в обласному художньому музеї, художньому салоні, в залах благодійного фонду «Жінка. Родина. Милосердя», у Центральноукраїнському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка тощо.


Ювілейні персональні виставки митця відкривалися у 2006, 2011 та 2016 роках в Кіровоградському обласному художньому музеї (нині Музей мистецтв), серед яких «Мистецькі акварелі», «Творчий портрет Анатолія Сузюмова», «Місто, в якому я живу», були і тематичні творчі зустрічі та участь в ін. культурно-просвітницьких та виставкових проєктах. Багато творів, що експонувались на виставках, художник передавав до фондів музею. Загалом музейна збірка нараховує понад 100 робіт Анатолія Єгоровича.


Анатолій Єгорович багато працював, творив на пленерах, приймав активну участь у художній самодіяльності. Був солістом концертної групи «Отрада», займався активною виставковою роботою.


Кіровоградщина стала його другою батьківщиною. Тому не випадково у його творчості  окреме місце займають пейзажі присвячені нашій землі. Багато з них виконані під час проведення щорічної мистецької акції-пленеру «Кіровоградщина – очима художників», що проходила                                                        у Добровеличківському, Новоукраїнському та Онуфріївському районах.


В експозиції представлені роботи:  «Храм Різдва Пресвятої Богородиці» (1994), «Спогади про дитинство» (2000), «Майори», «Лютий» (2007), «Осінь біля заводу «Червона зірка», «Центральна площа» (1999), «Натюрморт з самоваром» (1972); «Чорнобривці» (2003), «Букет                            з ромашками» (1978).

               

1249Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: