Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: суспільство
Автор: Прес-служба Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області
Дата: 19 березня, 16:22
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/society/2019/03/19/poperedzhennja-otruennja-bdzhil-zavdannja-pasichnikiv-silgospvirobnikiv-ta-derzhprodspozhivsluzhbi.htm
суспільство, 19 березня, 16:22

Попередження отруєння бджіл – завдання пасічників, сільгоспвиробників та Держпродспоживслужби

Прес-служба Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області


Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області взяли участь у засіданні спілки пасічників Кіровоградщини. Темою для обговорення було недопущення випадків отруєння бджіл та правове врегулювання галузі. До заходу долучилося керівництво громадської організації «Всеукраїнська спілка пасічників України», представники департаменту агропромислового розвитку Кіровоградської ОДА, організацій бджолярів та пасічники області.


На засіданні виступив начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби області Юрій Травкін. Він нагадав присутнім про необхідність проведення реєстрації пасіки в місцевих державних адміністраціях або в сільських, селищних, міських радах, ОТГ. Відповідно до ч.3 ст.13 Закону України «Про бджільництво» фахівці в сфері ветеринарної медицини міських, районних управлінь, відділів Держпродспоживслужби області проводять обстеження пасіки та видають її ветеринарно-санітарний паспорт з відмітками. Доповідач також наголосив на завчасному плануванні місця розташування (кочівлі) пасіки та інформуванні Держпродспоживслужби, органів місцевого самоврядування, ОТГ, землевласника. З метою попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл перевезення (кочівля) бджіл на медозбір та запилення здійснюється на підставі довідки або ветеринарного свідоцтва на перевезення бджолосімей, яке видають фахівці у сфері ветеринарної медицини Держпродспоживслужби області.


Юрій Травкін роз’яснив пасічникам алгоритм дій при отруєнні бджіл пестицидами. Згідно з п.4.1. Інструкції з профілактики отруєння бджіл пестицидами для фіксування випадку отруєння бджіл необхідно повідомити сільську, селищну або міську раду, ОТГ, Держпродспоживслужбу області, суб’єкта господарювання, звернутися до національної поліції з заявою. Після цього проводиться невідкладне обстеження пасіки комісією та відбір проб бджіл та рослин зі слідами пестицидів. Термін відправки проб на дослідження не повинен перевищувати двох діб. Детальніше про це можна прочитати за посиланням. 


Заступник начальника управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби області Марина Мезенцева у своєму виступі зосередила увагу на вимогах, яких обов’язково потрібно дотримуватися сільгоспвиробникам при роботі з пестицидами та агрохімікатами та які направлені на попередження отруєння бджіл. Зокрема необхідно завчасно попередити пасічників через засоби масової інформації (радіо, місцева газета, телебачення, інші засоби інформації) про застосування засобів захисту рослин. В повідомленні вказується дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності.


Всі роботи з пестицидами і агрохімікатами слід проводити в ранкові (до 10) і вечірні (18-22) години при мінімальних висхідних повітряних потоках.Не допускається обробка квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл. Усі проведені хімічні обробки потрібно фіксувати в журналі обліку застосування пестицидів. Детальніше - за посиланням. 


Захід пройшов у інтерактивній формі, присутні мали змогу поспілкуватися, обмінятися досвідом та отримати відповіді на свої запитання.319Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: