Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: суспільство
Автор: slovoidilo.ua
Дата: 25 січня, 11:04
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/society/2019/01/25/jak-golosuvati-pereselentsjam-ukraintsjam-za-kordonom-ta-vibortsjam-bez-reestratsii.htm
суспільство, 25 січня, 11:04

Як голосувати переселенцям, українцям за кордоном та виборцям без реєстрації

slovoidilo.ua


Українці, які хочуть отримати можливість голосувати у відрядженні, в санаторії, перебуваючи за кордоном або ті, хто живуть на тимчасово окупованих територіях чи є переселенцями, мають пройти певну процедуру. Для цього треба після оголошення виборчого процесу (але не пізніше ніж за п'ять днів до дня голосування), звернутися до відділення Державного реєстру виборців, де ви плануєте голосувати. Наприклад, якщо президентські вибори відбудуться 31 березня, то ви маєте час до 25 березня подбати про те, щоб ваше прізвище було у списках виборців на обраній дільниці. «Слово і Діло» розбиралось куди треба звертатись різним категоріям громадян та які документи надати, щоб проголосувати не за місцем проживання.


Як тимчасово змінити місце голосування?

Для всіх, хто з різних причин не може голосувати вдома, а також переселенцям, доведеться тимчасово змінити місце голосування.

  • Спочатку треба знайти дільницю, на якій ви збираєтесь голосувати. Для цього треба зайти на сайт Державного реєстру виборців (ДРВ), і в переліку всіх виборчих дільниць за конкретною адресою знайти необхідну вам дільницю.

  • Далі треба подати заяву про тимчасову зміну місця голосування до відділу ДРВ, до якого відноситься ця дільниця, або до того, де ви зареєстровані (прописані) зараз. Адреси відділів тут.

  • Заяву не можна переслати електронною чи звичайною поштою, бо процедура передбачає особисту присутність виборця.

  • До заяви додаються документи, що підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування. Це може бути довідка з роботи або місця навчання, наказ про відрядження, квитки, що засвідчують поїздку чи санаторна картка тощо. З собою треба мати оригінали та копію цих документів, а також паспорт та його копію.

  • Виборці, які проживають на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях або в Криму можуть не додавати до заяви документи, що підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування.

  • Після заповнення та передачі заяви, де вказано на якій дільниці будете голосувати та причину тимчасової зміни місця голосування, ви отримаєте довідку і маєте розписатись в журналі.


Як голосувати за кордоном?

Ті, хто на момент виборів будуть за кордоном, або проживають в іншій країні також мають подати заяву про тимчасову зміну місця голосування. Для цього слід звернутися до органу ведення Реєстру виборців у Міністерстві закордонних справ України.


Перед другим туром та до парламентських виборів треба знову звертатись до ДРВ?

Так, причому завертатись до ДРВ доведеться перед кожним етапом голосування і перед кожними виборами (другий тур президентських, парламентські, дострокові чи референдум). Для тимчасової зміни місця голосування треба особисто принести заяву до управління ДРВ та надати документи, що дають підстави змінити виборчу дільницю. Переселенці просто мають подати заяву.


Станом на кінець січня 2018 року люди, які тимчасово змінили дільницю, в тому числі й переселенці, могли голосувати за фактичним місцем проживання але тільки за тих кандидатів у депутати, які балотуються за списками партій (у загальнодержавному багатомандатному окрузі). У ЦВК збирались порушувати питання про те, щоб у таких випадках виборці могли обирати мажоритарника того округу, де вони голосують. Але для цього потрібно вносити зміни в законодавство. На момент виходу публікації таких змін не відбулося.


Як проголосувати тим, в кого немає реєстрації (прописки)?

Щоб знайти себе у списку виборців на певній дільниці, треба вказати виборчу адресу, зазвичай це – місце реєстрації (прописки). Тим, у кого немає реєстрації слід звернутись до центру обліку або в соціальну службу, що веде облік бездомних осіб. Як варіант, можна звернутись до управління Державного реєстру виборців за місцем свого фактичного проживання.


Раніше у ЦВК розповіли, як голосуватимуть на виборах переселенці.


Також ми повідомляли, що зміниться в правилах реєстрації місця проживання.


slovoidilo.ua


фото - ОСББ-inform

474Перегляда
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: