Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: суспільство
Автор: Сергій Богомільчук, прес-секретар ПрАТ «Кіровоградобленерго»
Дата: 13 квітня 2018
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/society/2018/04/13/za-kradizhki-energetichnogo-maina-taki-dovedetsja-vidpovidati.htm
суспільство, 13 квітня 2018

За крадіжки енергетичного майна таки доведеться відповідати

Сергій Богомільчук, прес-секретар ПрАТ «Кіровоградобленерго»


З початку року на території Кіровоградської області виявлено 24 крадіжки енергетичного майна. Тягнуть все:кутники з опор високовольтних ліній електропередачі, трансформаторну оливу, проводи, кабелі,частини трансформаторів, прилади обліку… Злодіїв не зупиняє ні загроза власному життю, ні життю сторонніх осіб, ні те, що внаслідок їхніх дій без електропостачання залишаються сотні будинків, лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти житлово-комунального господарства, промислові та сільськогосподарські підприємства.


Не надто лякає їх також притягнення до криміналу. І дарма, адже працівниками служби захисту економіки ПрАТ «Кіровоградобленерго» спільно зі співробітниками поліції лише з початку року встановлено 8 осіб, які промишляли крадіжками майна енергопостачальної компанії.Між іншим, за такі діяння статтею 194-1 ККУ «Умисне пошкодження об’єктів електроенергетики» передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком до 10 років, а у випадку настання тяжких наслідків (якщо, наприклад, від ураження електричним струмом загине людина) – до 15.


Так, 26 березня працівники світловодської дільниці служби ліній під час проведення робіт на ПЛ напругою 150 кВ неподалік м. Світловодська виявили, що невідомими особами були пошкоджені 6 металевих опор. Загалом, вкрали майже 400 кілограмів металу. Згодом викрадене виявили на одному з міських приймальних пунктів. Вдалося вийти і на причетних до цієї справи громадян та затримати їх. Ними виявилися двоє місцевих мешканців 1968 та 1984 років народження, перший з яких вже неодноразово був помічений у пристрасті до «важкого металу», але судимостей до цього часу не мав, а другий вже спробував свого часу тюремної каші і на додачу до традиційних для такої справи інструментів мав на озброєнні металошукач.


25-річний житель м. Олександрії, раніше судимий уродженець Донецької області, спеціалізувався на викраденні кабелів. Крадіжку виявили працівники служби засобів диспетчерського та технологічного зв’язку ПрАТ «Кіровоградобленерго». Зловмисник у п’ять прийомів вирізав 245 метрів мідного кабелю, обпалив його і відніс на приймальний пункт.Під час одного з візитів до точки збуту його й затримали.


А двох мешканців Кропивницького вдалося затримати у момент скоєння злочину, коли вони у самому центрі міста, серед білого дня пробралися за металом на будівельний майданчик трансформаторної підстанції.


Такі от історії, в яких прослідковуються певні закономірності. Наприклад те, що величезна кількість пунктів прийому брухту і абсолютна нерозбірливість власників цих «точок» слугують додатковими стимулами до крадіжок. І не лише з об’єктів електроенергетики.Сюди стікається комунальне майно, речі з обкрадених гаражів, дач, будинків. Всі про це знають, а пункти працюють. Чому? Не справа енергетиків у цьому розбиратися.


Завдання працівників ПрАТ «Кіровоградобленерго» – забезпечувати якісне та безперебійне електропостачання. Однією зі складових цього завдання є робота із запобігання крадіжок електрообладнання. В районах електричних мереж проводяться відповідні заходи, але ключовим фактором їх успішності є допомога свідомих та законослухняних громадян, тож адміністрація ПрАТ «Кіровоградобленерго» вкотре звертається до мешканців області з проханням повідомляти про підозрілих осіб, які здійснюють діяльність у безпосередній близькості від трансформаторних підстанцій та ліній електропередачі, інших об’єктів.Автономер, марка, колір автомобіля, на якому приїхали дані особи, опис їхньої зовнішності, інша інформація про них – все це може суттєво посприяти затриманню зловмисників.


Телефони оперативного чергового служби захисту економіки: (0522) 35-82-31, (067) 520-40-79 (цілодобово). Анонімність та винагороду гарантовано!



1697Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: