Дата: 7 липня 2020
новини, 7 липня 2020

На Кіровоградщині змагались яхтсмени

У Світловодську Кіровоградської області, на Кременчуцькому водосховищі, відбувся перший етап Кубку серед вітрильних яхт. Про це Суспільному розповів головний суддя змагань Володимир Волков. На швидкість протягом двох днів змагались 21 команда зі Світловодська, Черкас і Горішніх Плавнів Полтавської області.

За словами головного судді змагань, вперше такі змагання у Світловодську відбулись 40 років тому. Зараз проводять лише два етапи – у Світловодську і Черкасах. Яхти ділять на кілька груп – за розміром і класом: ”У кожній групі є перше, друге й третє місце. Тут чотири групи. Ще є окремий кубок – за швидкість. Він перехідний, вручають його після другого етапу в Черкасах”.

Володимир Волков розповів, що найбільші яхти, які беруть участь у змаганнях – ”тонники”. В цьому класі змагались три яхти зі Світловодська: ”Наступний клас – три чверті. Третій клас – чвертьтонники – це ще менші яхти”.

Яхти учасників змагань ділять на кілька груп – за розміром і класом

У перший день змагань учасники мають пройти трикутник, сформований буями. Зі слів головного судді, довжина дистанції – 50 миль (близько 80 км – ред.): ”Дистанцію потрібно пройти максимально швидко. Швидкість залежить від вітру. Фінішувати можуть і ввечері, і вночі, і, навіть, вранці”.

У другий день світловодського етапу змагалися вітрильники на короткі дистанції. Другий етап змагань відбудеться в серпні в Черкасах.

Cеред яхт однотонного класу перемогу виборов екіпаж яхти "Афіна" зі Світловодська, капітан Дмитро Ткаченко. Переможцями етапу стали: екіпаж світловодської яхти "Еверест", капітан Валентин Козярчук - клас "Три чверті", яхта "Віринея", місто Горішні Плавні, капітан Анатолій Галета - клас "пів тонни", яхта "Ангеліна", місто Черкаси, капітан Сергій Ігнатенко - клас "чверть тонни", яхта "Сміла 2", місто Черкаси, капітан Олександр Продайбіда - клас "міні", яхта "Секрет", капітан Олександр Кобець, стала кращою серед швертботів.