Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 20 березня, 13:56
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2019/03/20/minosviti-zapustilo-onlain-test-dlja-viboru-vuzu-i-spetsialnosti.htm
новини, 20 березня, 13:56

Міносвіти запустило онлайн-тест для вибору вузу і спеціальності


Міносвіти підготувало для випускників шкіл інструкцію з вибору спеціальності. Перевірити свої знання і скласти план на вступну кампанію можна на сайті https://cedos.org.ua/vybir, повідомляє прес-служба відомства, пише ukr.lb.ua.


Рекомендації розроблені спільно МОН та аналітичним центром CEDOS. Вони виконані в форматі чекліст з коментарями, який складається з трьох блоків:


- вибір спеціальності: чому важливо перевіряти прохідний і середній бал минулого року, ознайомитися зі змістом програми тощо;


- вибір університету: про що запитати нинішніх студентів вузу, які прохідні бали повинні бути в закладі тощо;


- за кордоном: які фактори потрібно враховувати, якщо ви вирішили здобувати вищу освіту за межами України.


Система підкаже, чи буде інвестиція у вибране навчання вигідною.


"Можу відразу зробити спойлер: що більше відміток ви поставите, то вигідніше буде вкладення. І тут мова не тільки про оплату за навчання, на яке витрачаєте гроші ви самі або держава. Перш за все, поки ви вчитеся, ви щомісяця втрачаєте ту зарплату, яку могли б отримувати, якби пішли працювати відразу після школи або відучившись у технікумі. Саме тому дуже важливо, щоб обрана вами вища освіта була якісною. Тоді вона дозволить "відбити" зроблену інвестицію", - зазначив директор CEDOS Єгор Стадний.


На пробне зовнішнє тестування записалися 168 тис. охочих.


"Нерідко вступники вибирають популярні, модні спеціальності і ВНЗ, при цьому навіть не знаючи, що конкретно будуть вивчати там, які в них будуть перспективи, чи будуть вони потім затребувані на ринку праці тощо. Потім ми отримуємо випускників вузів, для яких елементарно не вистачає робочих місць, і вони повинні перекваліфікуватися під потрібну на ринку спеціальність ... Розміщена інформація повинна допомогти їм у цьому", - зазначив генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Олег Шаров.


241Перегляд
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: