Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 12 жовтня 2018
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2018/10/12/chi-potribni-nagljadovi-radi-na-komunalnih-pidpriemstvah-kirovogradschini-.htm
новини, 12 жовтня 2018

Чи потрібні наглядові ради на комунальних підприємствах Кіровоградщини?


У четвер, 11 жовтня 2018 р., в приміщенні Громадського офісу Кіровоградської обласної державної адміністрації (площа Героїв Майдану 1, 4 поверх) відбувся круглий стіл з питання створення наглядових рад на комунальних підприємствах обласної ради - повідомляє Прес-служба АПН.


У заході взяли участь директори комунальних підприємств області, керівники профільних управлінь, представники депутатського корпусу обласної ради, які ініціювали винесення цього питання до порядку денного сесії, а також громадські активісти.


Нагадаємо, що під час засідання 20-ї сесії Кіровоградської обласної ради, депутати підтримали депутатський запит Артема Погребнюка «Про створення наглядових рад при комунальних підприємствах обласної ради», чим розпочали процес створення таких рад.


«Головною метою даного проекту рішення є створення дієвого колективного та незалежного органу, який зміг би підвищити ефективність роботи комунальних підприємств міста та знизити корупційні ризики, які на сьогодні є в їх роботі. Ми ні в якому разі не бажаємо ускладнити життя керівникам підприємств, наша мета – збільшити рентабельність, прибутковість підприємств та покращити якість наданих ними послуг», - зазначив у своїй промові голова ГО «Асоціація Політичних Наук» Дмитро Сінченко, ініціатор даного зібрання.


Учасники в процесі обговорення висловили свої думки та побажання, і дійшли згоди щодо необхідності запровадження наглядової ради спершу на одному «пілотному» підприємстві, щоб мати змогу побачити, як працюватиме цей новий орган, відпрацювати всі механізми, і тільки після цього поширювати позитивний досвід на решту організацій.


«Я знаю, що таке керувати підприємством, адже сам багато років керую, тому чудово розумію всі ризики та проблеми, які можуть виникнути. Проте я впевнений, що нам вдасться їх вирішити, і ми зможемо покращити роботу та збільшити рентабельність комунальних підприємств обласної ради, зокрема, завдяки створенню наглядових рад. Це гарна європейська практика, і її варто застосовувати!», - наголосив депутат обласної ради, автор запиту про створення наглядових рад Артем Погребнюк.


Всі думки та пропозиції, що були висловлені учасниками дискусії, були взяті до уваги і обов’язково будуть враховані при розгляді питання на засіданні профільної депутатської комісії.


Для довідки: проект «Прозорі комунальні підприємства» здійснюється Центром Ейдос за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні. ГО «Асоціація Політичних Наук» є регіональним партнером Центру «Ейдос» і займається впровадженням проекту в Кіровоградській області.


фото - pik.cn.ua

225Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: