Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 13 вересня 2018
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2018/09/13/na-kirovogradschini-zareestrovanii-pershii-vipadok-dirofiljariozu.htm
новини, 13 вересня 2018

На Кіровоградщині зареєстрований перший випадок дирофіляріозуПерший випадок дирофіляріозу в 2018р. на Кіровоградщині зареєстрований у 46 – річної мешканки м. Знам’янки -  повідомляє labcentr.kr.ua


Жінка звернулась за медичною допомогою зі скаргами на новоутворення на обличчі, була госпіталізована та прооперована  з діагнозом «Дирофіляріоз». Із щічної області обличчя видалений гельмінт довжиною 8 см. В паразитологічній лабораторії Центру в доставленому зразку біологічного матеріалу з новоутворення – виявлено фрагмент гельмінту –  дирофілярії (Dirofilaria repens).


Фахівці Кіровоградського обласного лабораторного центру проводять епідеміологічне розслідування випадку з метою встановлення причин та обставин зараження хворої.  


Це перший у 2018 році випадок захворювання людини дирофіляріозом на Кіровоградщині. В  2017 р. зареєстровано 4 вип. дирофіляріозу. 


Дирофіляріоз – небезпечне гельмінтозне захворювання, яке поширене в основному серед тварин (собак, котів, деяких диких ссавців), але останнім часом в Україні почастішали випадки цього захворювання і серед людей. Захворювання спричиняється тонким ниткоподібним гельмінтом, який локалізується під шкірою.


Основним джерелом збудника в першу чергу  є бродячі, а також домашні собаки та кішки. Від тварин до людини захворювання переносять комарі.


Перші симптоми захворювання: поява безболісної пухлини, в місці якої відчувається свербіж, печія, набряк, почервоніння, можливе підвищення температури тіла,  головний біль, загальне нездужання та погіршення зору. Також гельмінт може мігрувати  під шкіру обличчя  та рук.


В усіх випадках необхідне хірургічне видалення гельмінта.  


Щоб запобігти захворюванню необхідно захищатися від укусів комарів (проводити засітчення вікон та дверей, використовувати спеціальні засоби захисту – репеленти та інсектициди), а також правильно доглядати за домашніми тваринами (своєчасно оглядати їх у ветеринарів та лікувати). 


497Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: