Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 14 червня 2018
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2018/06/14/reforma-mistsevogo-samovrjaduvannja-ta-regionalnoi-politiki-mozhlivosti-dlja-gromad-ta-regioniv.htm
новини, 14 червня 2018

Реформа місцевого самоврядування та регіональної політики: можливості для громад та регіонів

Форум під такою назвою пройшов сьогодні у Кропивницькому. Це вже друге місто приймало учасників та спікерів найбільш масштабної обласної події, що присвячена реформі децентралізації. Участь у ній взяли біля двохсот представників органів місцевого самоврядування із Кіровоградської та Черкаської областей, а також спікери та запрошені із інших областей України та зі столиці.

Під час вступної частини виступили голова Кіровоградської ОДА Сергій Кузьменко, голова облради Олександр Чорноіваненко та міський голова Кропивницького Андрій Райкович. Всі троє підкреслили важливість та актуальність втілення реформи децентралізації для Кіровоградщини. 

Роботу форуму продовжили пленарні сесії за участі генерального директора Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування Мінрегіону Сергія Шаршова, народних депутатів України, представників Черкаської ОДА, а також радників міжнародних програм підтримки, керівників об’єднаних територіальних громад області, експертів.

Зокрема, Сергій Шаршов презентував результати Моніторингу, який щомісяця проводить Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. У тому числі він розповів про втрачені можливості, що їх несуть ті громади, які досі не об’єдналися.

- На прикладі громад Завалівської, Новостародубської та Боківської (Кіровської) громад добре видно, скільки грошей вони могли б отримати, якби кожна свого часу об’єдналася. Сумарна втрати тільки субвенції із державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад за три роки – понад п’ятдесят мільйонів гривень, - продемонстрував Сергій Шаршов.

Виступив на Форумі і 
директор Кіровоградського Центру розвитку місцевого самоврядування, що створений за підтримки програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіонбуду, Олег Яременко. Він нагадав, що Центр розпочав роботу у квітні минулого року і тоді став першим в Україні, який відкрив свої двері для надання консультацій і різнопланової допомоги органам місцевого самоврядування та ОТГ.

- За підсумками 2017 року ми можемо сказати про такі результати нашої роботи, як проведення майже двохсот заходів для більш ніж чотирьох тисяч людей. Серйозну роботу проведено із розробки стратегій розвитку для трьох громад. Майже чверть наших заходів пройшли у форматі виїзних консультацій у районах та селах. Ще чверть - у форматі навчальних семінарів, адже команди об’єднаних громад потребують нових навичок з управління фінансами, комунікацій, муніципальних послуг, - розповів Олег Яременко.

Більше читайте та дивіться фото на сайті Кіровоград-24 за наступним посиланням

Відео з форуму

896Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: