Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 14 червня 2018
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2018/06/14/fahivtsi-upravlinnja-justitsii-pojasnili-jak-dijati-pasichnikam-u-jakih-vid-himikativ-masovogo-ginut-bdzholi.htm
новини, 14 червня 2018

Фахівці управління юстиції пояснили, як діяти пасічникам, у яких від хімікатів масового гинуть бджоли


На Кіровоградщині продовжують поширюватися масові випадки загибелі бджіл. Пасічники звинувачують у цьому фермерів, які використовують отрутохімікати під час обробітку полів.


Згідно даних обласного управління Державної споживчої служби, випадки отруєння бджіл зафіксовані в Долинському, Добровеличкiвському, Олександрiйському та Олександрiвському районах. Зважаючи на актуальність теми, фахівці юстиції підготували для пасічників практичні поради щодо того, як їм у законний спосіб боротися з фермерами, які ігнорують чинне законодавство і не попереджають завчасно про проведення хімічних обробок і застосування пестицидів власників суміжних земель.


«Відповідно до ст.37 Закону України «Про бджільництво», фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов'язані не пізніше  ніж за  три  доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це бджолярів,  пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів  від  оброблюваних площ. При  цьомуповідомляється дата обробки,  назва препарату, ступінь і строк діїтоксичності препарату. Окрімцього, у періодпроведення таких робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, щообробляються, повинні бути встановленіпопереджувальнінаписи.Порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за  собою дисциплінарну,  адміністративну,  цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України», – прокоментувала начальник відділу судової роботи та міжнародного співробітництва обласного управління юстиції Маріанна Касімова.


Варто відзначити, що пасічники, господарства яких постраждали від дій фермерів, можуть вирішити ситуацію в суді. Однак, для цього потрібно довести всі обставини справи. Передпред’явленням позову необхіднозібратидокази, якібудутьсвідчити про порушенняфермеромвідповідногозаконодавства. Наприклад, йдеться про акти щодо  обстеження загибелі (отруєння) бджіл, стану пасіки після авіаційної хімічної обробки полів, обстеження бджолосімей і посівів, складених відповідною комісією. Окрім цього, доцільно пред’явити в суді лабораторне дослідження загиблих бджіл та експертизи, яка підтверджувала б, що загибель бджіл була викликана саме отруєнням від застосованої речовини, якою оброблялись посіви.Доказами завданої шкоди також може слугувати довідка зареєстрованої пасічницької організації  про вартість бджіл та продуктів бджільництва, а також довідка про те, скільки бджоляр міг би отримати від бджіл, якби вони не загинули.


Однак, згідно аналізу судової практики, суди можуть не задовольнити позовні вимоги та відхилити апеляційні скарги. «Зокрема йдеться провідсутність у справі будь-яких доказів про причини загибелі бджіл; недоведеність наявності прямого причинного зв'язку між загибеллю бджіл та діями відповідачів; недоведеність вини фермерів у загибелі бджіл, оскільки позивачемне було надано доказів того, що причиною їх загибелі було саме отруєння хімічними речовинами;недоведеність факту загибелі бджолосімей та ін», – пояснила Маріанна Касімова.


Читайте також:
333Перегляда
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: