Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 13 червня, 12:03
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2018/06/13/v-oleksandrii-hochut-vstanoviti-poklinnii-hrest-i-memorial-zhertvam-golodomoru.htm
новини, 13 червня, 12:03

В Олександрії хочуть встановити поклінний хрест і меморіал жертвам Голодомору


В Олександрії хочуть встановити поклінний хрест і меморіал жертвам Голодомору


Міська комісія з питань топоніміки, охорони культурної спадщини та місцевої символіки підтримала звернення олександрійців щодо створення меморіалу жертвам Голодомору в мікрорайоні "8-а школа" та встановлення поклінного хреста у Південному мікрорайоні - повідомляють "Олександрійські новини".


Після активного обговорення на засіданні, що відбулося 12 червня, члени комісії проголосували за внесення відповідних питань на розгляд виконавчого комітету.


Ініціаторами будівництва меморіалу виступила громада мікрорайону "8-а школа". За усними переказами, на місцевому кладовищі ховали олександрійців, що померли під час Голодомору. Для вшанування їхньої пам'яті жителі хочуть насипати курган і встановити пам'ятний знак.


Під час обговорення пролунала пропозиція перенести з вулиці Братської на "8-му школу" пам'ятний знак жертвам Голодомору, однак комісія цю ідею не підтримала. Присутні відзначили, що в Олександрії вже склалася певна традиція, а крім того, меморіал знаходиться в центрі міста, і більшості городян зручно дістатися до нього.


Дерев'яний поклінний хрест висотою 2,5 м за пропозицією настоятеля Храму Благовіщення Пресвятої Богородиці протоієрея Олександра планують встановити на в’їзді до Південного мікрорайону. Кошти на це збирає релігійна громада.


Наразі для обох підтриманих комісією пропозицій немає проектів, тож говорити про можливий зовнішній вигляд пам'ятних знаків зарано.


199Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: