Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 17 квітня 2018
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2018/04/17/derzhauditsluzhba-finansuvannja-program-molod-kirovograda-za-2014-2017-roki-bulo-vikoristano-neratsionalno-.htm
новини, 17 квітня 2018

Держаудитслужба: «Фінансування програм «Молодь Кіровограда» було використано нераціонально»Відповідно до висновків Управління Східного офісу Держаудитслужби у Кіровоградській області, програми «Молодь Кіровограда» на 2014 та 2015-2017, що реалізовувались Відділом сім’ї та молоді міської ради Кропивницького за бюджетний кошт, не були реалізовані в повній мірі, та призвели до неефективного використання коштів міського бюджету - повідомляє ЦМ "Прозоро".


Загалом протягом вказаних років з місцевого бюджетну на програми було виділено 12 мільйонів 470 тисяч гривень, що складає 96,9% від запланованих показників. Крім роботи дитячо-юнацьких клубів, загальноміських освітньо-виховних заходів та підтримки обдарованої молоді кошти за ці роки витрачались на ремонт приміщень, а також покупку обладнання для облаштування майданчиків для дітей. Крім того збільшувались видатки на проведення капітальних ремонтів у приміщеннях ДЮКів виконавцем яких  є управління капітального будівництва. Загалом за ці роки витрати на дані роботи зросли з 144,18 тисяч в 2014 році до 485,14 тисяч в 2017-му.


Незважаючи на фінансову підтримку, фактичні показники щодо кількості дітей та молоді, які займаються в дитячих та юнацьких клубах мала тенденцію до невиконання: 2014 рік – 56,85%, 2015 рік – 69,85%, 2016 – 59,35%, 2017 – 54,65. За офіційними даними минулого року кількість вихованців таких закладів склала усього 1093 особи.


Аудитори наголошують – відсутність фінансування окремих заходів програм унеможливило розв’язання найголовніших соціальних проблем в молодіжному середовищі. Зокрема за всі чотири роки кошти не виділялись на передбачений аналіз становища молоді на ринку праці, міські конкурси бізнес-планів молодих підприємців та молодіжні ярмарки вакансій.


Варто зауважити, основна стаття видатків програм – фінансування діяльності дитячо-юнацьких клубів за місце проживання взагалі проводилось всупереч діючому законодавству – наказам Міністерства молоді та спорту України і Державного комітету молодіжної політики, спорту і туризму. Оскільки дані установи є закладами позашкільної освіти для їхньої роботи необхідно було передбачити окрему статтю в бюджеті.


Крім того проведений аудит доводить – бюджетні кошти виділені на виконання заходів «Молодь Кіровограда» фактично використовувались на заходи для іншої вікової категорії – дітей від 5 до 14 років. Навіть в ДЮКах, на які коштів виділялось найбільше, кількість залученої молоді не досягає навіть 1% від загальної чисельності даної категорії кропивничан.


Як висновок - незважаючи на досить суттєві фінансові вливання місцева молодь так і не отримала достатнього рівня підтримки через недосконалість прописаних програм, недостатній рівень контролю за їх виконання та використання наявних коштів не лише не за призначенням, а ще й всупереч діючих законодавчих норм.


З повним текстом «Аудиториського звіту за результатами державного фінансового аудиту виконання бюджетних програм в частині заходів реалізації державної політики у молодіжній сфері у Відділісім’ї та молоді Кіровоградської міської ради за період з 01.01.2014 по 01.12.2017 роки» можна ознайомитись за даним ПОСИЛАННЯМ.


517Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: