Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: фотогалерея
Автор: Анатолій Кімнатний – завідуючий картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна»
Дата: 11 серпня 2017
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/photo/2017/08/11/vidkrilasja-vistavka-za-pidsumkami-provedennja-mistetskoi-aktsii-pleneru-zhivopisni-kutochki-pomichnoi-.htm
фотогалерея, 11 серпня 2017

Відкрилася виставка за підсумками проведення мистецької акції – пленеру «Живописні куточки Помічної»

Анатолій Кімнатний – завідуючий картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна»


10 серпня у Кіровоградському обласному художньому музеї відбулося відкриття виставки за підсумками проведення мистецької акції – пленеру «Живописні куточки Помічної».


5 серпня у Помічнянському міському палаці дана виставка експонувалась до Дня міста. Тепер цю виставку зможуть побачити відвідувачі обласного художнього музею.


22 – 24 червня 2017 року у м. Помічна проходила мистецька акція – пленер (Пленер (фр. en plein air - відкрите повітря (wikipedia.org)). Ініціаторами даного заходу стали Помічнянська міська рада, яка за сприянням голови ради обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Надії Лісняк звернулась до обласного художнього музею та спільно з музеєм            і провела цю акцію.


На території міста працювала група художників, які в своїх творах відобразили помічнянські краєвиди та представили їх на виставці. В пленері взяли участь члени Національної спілки художників України Валерій Давидов, Василь Коваль, Анатолій Кімнатний, художник з смт Новгородка Ігор Вишниченко та випускник мистецького факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Костянтин Титаренко.


Акція була присвячена річниці з дня смерті людини, яку в Помічній знав майже кожен.                          Це художник, музикант Віктор Осипенко (1958-2016), прекрасна, світла, багатогранна людина.


Осипенко Віктор Іванович народився 22 липня 1958 року в м. Помічна Добровеличківського району Кіровоградської області. Закінчив школу підготовки керівників художньої самодіяльності по класу образотворчого мистецтва. Своїм вчителем вважає члена Національної спілки художників України, викладача Кіровоградської міської дитячої художньої школи ім. О. Осмьоркіна Володимира Плітіна.


Проводив численні персональні виставки у м. Помічна та смт Добровеличківка, брав участь                      у чисельних виставках в обласному художньому музеї та мистецьких акціях-пленерах. Неодноразово приймав участь у Великодньому благодійному аукціоні, що проводився за ініціативи медіа-групи «Весь Кіровоград» та обласного художнього музею. Персональні виставки творів В.Осипенка пройшли також у відділі мистецтв Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. Чижевського (1990), в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського            (м. Київ, 1996), у приміщенні благодійного фонду «Жінка. Родина. Милосердя» (м. Кіровоград, 2000), в обласному художньому музеї (2013).


У 2001 році був удостоєний звання «Людина року» у Добровеличківському районі.


Його твори зберігаються у Кіровоградському обласному художньому музеї, Добровеличківському районному краєзнавчому музеї, у приватних колекціях України, Росії, Португалії та інших країн.


В. Осипенко працював у напрямку олійного живопису та графіки. Жанровий діапазон його творчості дуже широкий: пейзаж, натюрморт, портрет, тематична композиція і т. ін. Митець постійно перебував в творчому пошуку. В його доробку - твори, виконані в традиційній реалістичній манері та експериментальні роботи, виконані в дусі сучасності. Нерідко ці два напрямки поєднувалися на одному полотні. Також слід зазначити, що окремим напрямком творчості художника був іконопис. 


Серце Віктора Івановича перестало битися 28 червня 2016 року.


Учасники пленеру висловлюють щиру вдячність особисто міському голові Миколі Миколайовичу Антошику, заступнику міського голови Ніні Василівні Семашко, а також родині Осипенків                        за гостинність, теплий прийом та підтримку у проведенні даної акції.2591Перегляд
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: