Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: фотогалерея
Автор: Микола Правда – науковий співробітник відділу туристично-краєзнавчої та інформаційної роботи обласного художнього музею
Дата: 1 червня 2017
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/photo/2017/06/01/patriotichni-muzei.htm
фотогалерея, 1 червня 2017

Патріотичні музеї

Микола Правда – науковий співробітник відділу туристично-краєзнавчої та інформаційної роботи обласного художнього музею


30 травня в експозиційній залі обласного художнього музею відбулася непересічна подія, яка в умовах новітньої російсько-української війни набуває особливо гострого звучання. Мова йде про презентацію участі у форумі «Патріотичні музеї», що відбувся 15-17 травня цього року в селищі міського типу Новопсков та місті Старобільськ Луганської області під красномовною назвою «Враження, роздуми, сподівання».

         

Презентацію проводила головний спеціаліст відділу охорони культурної спадщини, розвитку музейної справи та туризму департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації Олена Трибуцька, яка поділилася своїми враженнями від цікавої подорожі та ознайомлення з музейними закладами прифронтової зони. Завдячуючи їй присутні отримали можливість поринути в атмосферу української Луганщини, її самобутності та патріотичного налаштування. Розповідь стала своєрідним віддзеркаленням становища музейної справи Луганського регіону та її величезного патріотично-виховного значення для подальшого, як було зазначено лектором, зшивання України. Пані Олена не тільки  провела цікаву екскурсію по відвіданих нею музейних закладах, а й здійснила цікавий історичний екскурс в події 2014 року, показавши еволюцію свідомості населення краю.

         

Захід проходив у двох форматах – монологу лектора в першій його частині та жвавої дискусії у другій. Присутні задали доповідачу чимало гострих запитань, що торкалися стану музейних колекцій прифронтової зони, розвитку на її теренах української мови та перспективи роботи з місцевими жителями в напрямку ґрунтовного вивчення української історії цих земель. Присутні зійшлися у розумінні активізації музейної співпраці та проведення спільних мистецьких заходів музейників прифронтової зони з музеями  інших регіонів України. 

           

Справжнім відкриттям для багатьох учасників заходу стало розвінчання стереотипу, що склався по відношенню до Луганщини, як переважно індустріально-радянського регіону. З’ясувалося, що цей край має міцне українське коріння, яке треба підтримувати в його цивілізаційно-українському розвитку.

           

                                     


647Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: