Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: фотогалерея
Автор: Олена Степанок -зав. відділом науково-просвітницької роботи Кіровоградського обласного художнього музею
Дата: 26 травня 2017
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/photo/2017/05/26/svit-ukrainskoi-vitinanki.htm
фотогалерея, 26 травня 2017

Світ української витинанки

Олена Степанок -зав. відділом науково-просвітницької роботи Кіровоградського обласного художнього музею


22-23 травня 2017 року в обласному художньому музеї було проведено лекцію «Декоративно-прикладне мистецтво ХІХ-ХХ ст. на теренах нашого краю» та майстер-клас з витинанки для слухачів Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського.


Майстер-клас з витинанки презентувала член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, член Національної спілки художників України, лауреат обласної премії в галузі архітектури, геральдики, вексилології та декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка в номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» (2013) Ольга Коломієць. Пані Ольга під час проведення майстер-класу розповіла, що у 2013 році зацікавилася створенням робіт в одному з недосить розповсюджених видів традиційного народного мистецтва для Кіровоградщини – витинанки. Починала з невеличких за розмірами робіт: новорічні прикраси, сніжинки, птахи, квіти, згодом перейшла до виготовлення великих паперових виробів. У 2014 році Ольга Володимирівна поєднуючи знання з історії України, мистецтвознавства та різними техніками витинанки створила низку робіт «Герб області», «Герб міста», «Тарасова ніч», «Козаки», «Військо Запорізьке», «Берегиня», «Молода Україна», «Вільна Україна», «Прадерево світу», «Панна», «Боярин», «Лілея», «Павич», «Безмір, «Будимир – символ Сонця-живого вогню – білий», «Вартові – символ ночі – чорний», «Мистецтво», «Універсам» та «Універсум».


Окрім того що всі присутні мали можливість отримати шаблони, створити під керівництвом Ольги Володимирівни витинанку з типологічної групи «Дерева», а також отримати відповіді щодо вибору паперу, клею, оформлення робіт та ін. 


Ми щиро дякуємо пані Ользі Коломієць за цікаві розповіді, невимушену та позитивну атмосферу. Сподіваємося, що отримані знання та навики вчителі образотворчого мистецтва донесуть своїм учням.723Перегляда
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: