Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: культура
Автор:
Дата: 27 вересня 2018
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/culture/2018/09/27/u-kropivnitskomu-rozpochinaetsja-pidgotovka-do-drugogo-etapu-literaturnih-saloniv-za-tvorami-zhovni.htm
культура, 27 вересня 2018

У Кропивницькому розпочинається підготовка до другого етапу літературних салонів за творами Жовни


Сьогодні, 27 листопада, у приміщенні Прес-клубу міста Кропивницького, відбулася прес-конференція народного депутата України Костянтина Яриніча, письменника та режисера Олександра Жовни та начальника управління освіти і науки міської ради Кропивницького Лариси Костенко.


Темою заходу було обговорення проведення Другого етапу літературно-театрального конкурсу серед шкіл Кропивницького по мотивам творів Олександра Жовни.


Ініціатором проведення салонів на тему творчості нашого видатного земляка став народний депутат від м. Кропивницького, заслужений лікар України Костянтин Яриніч, а організатором команда управління освіти і науки міської ради Кропивницького на чолі з Ларисою Костенко.


«Мене неймовірно радує той факт, що літературно-театральні салони – це вже своєрідне явище для нашого міста. Перший етап конкурсу показав, що у нас неймовірно талановиті та розумні діти, думаю, другий підтвердить це також. Переможці цього етапу, окрім цінних подарунків матимуть можливість потрапити до стін Верховної Ради України», - розповів нардеп  Костянтин Яриніч.


Учасники заходу повідомили, що Другий етап літературно-театральних змагань між школами Кропивницького планується розпочати на початку жовтня, а фінальний етап провести в лютому місяці наступного року.


«Для мене важливо було, щоби у підготовці цього конкурсу не було жодного примусу. Те, що я побачив мене приємно здивувало. Я навіть не сподівався, що на мої твори можна поставити такі вистави», - зазначив Олександр Жовна.


 До участі в заходах долучились чи будуть долучені понад два десятки шкіл обласного центру та кілька сот школярів.


Начальник управління освіти міської ради міста Кропивницького Лариса Костенко разом із вчителями кропивницьких шкіл призначили дату другого салону – 1 листопада.


Нагадаємо, що 14 квітня 2018 року, в актовій залі НВО №6, відбувся перший етап  літературного салону, присвяченого творчості Олександра Жовни.  Учні кропивницьких шкіл показали сцени з таких творів письменника: «Невдале полювання», «Її тіло пахло зимовими яблуками», «Маленьке життя». Переможці Першого етапу:


Сертифікат на суму 1000 грн отримала гімназія № 9

Сертифікат 2000 грн 1 місце -  18 школа

4000 грн гран-прі - НВО 31


ДОВІДКА: Олександр Жовна – український письменник, кіносценарист, лауреат премій «У свічаді слова» Євгена Бачинського (США, 1996), «Благовіст» (1999), Лауреат Обласної літературної премії ім. Є. Маланюка (2008), за книгу оповідань та повістей «Її тіло пахло зимовими яблуками» у номінації «Художня література»,  Був членом Національної Спілки письменників України з 1994 року. Нещодавно Олександр Жовна вийшов з неї.


       


488Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: